Mapa strony

INSTYTUT MATEMATYKI

II Math and Data Science Day

na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ


28 listopada 2018 r. w godzinach 10:00 – 13:00 na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się spotkanie poświęcone matematyce i jej zastosowaniom w ramach II edycji Math and Data Science Day. Tego dnia nasz Wydział odwiedziło ponad 250 osób. Byli to przede wszystkim uczniowie i nauczyciele ponadgimnazjalnych szkół (zielonogórskich: Zespołu Szkół Akademickich, VII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych, Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli, Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu), ale także goście indywidualni.

Podczas pobytu na WMIiE goście mieli okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach oraz wykładach popularnonaukowych związanych z kierunkami studiów realizowanych na naszym Wydziale. Program (link), opracowany przez nauczycieli akademickich, studentów WMIiE oraz stowarzyszonych w Kole Naukowym Laboratorium „Matematyczne„ Paradoks, obejmował teoretyczny i praktyczny wymiar matematyki oraz szeroki wachlarz zastosowań inżynierii danych. Wizyta była również okazją do przedstawienia naszej oferty dydaktycznej oraz spotkania się ze studentami, którzy przybliżyli uczniom realia studiowania i życia studenckiego.

Wraz z wykładowcami i studentami zaprezentowały się także firmy i instytucje współpracujące z naszym Wydziałem takie jak: Hertz Systems LTD Sp. z o.o., Eobuwie.pl, Cinkciarz.pl, MetaPack, SuperUbezpieczenia.pl, Streamsoft oraz Główny Urząd Statystyczny. Ich przedstawiciele, wśród których byli też nasi absolwenci, na specjalnych stoiskach wystawienniczych pokazali obszar swojej aktywności na rynku pracy oraz ofertę praktyk studenckich i pracę po studiach. Swoją działalność zaprezentował również Ośrodek Zastosowań Matematyki i Informatyki WMIiE - organizator cyklicznej Szkoły Modelowania Matematycznego.

Organizatorzy:
Aleksandra Arkit, Grzegorz Arkit, Krystyna Białek, Robert Dylewski, Ewa Synówka-Bejenka.

Zobacz także Math and Data Science Day 2017

Galeria zdjęć