V Kongres Młodych Matematyków Polskich

pod honorowym patronatem

Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej

Zielona Góra, 18 - 21 września 2014 r.

Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego

Pismo Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej
przesłane do Organizatorów i Uczestników V KMMP

Głównym celem Kongresu jest umożliwienie spotkania uczniom szkół ponadpodstawowych z całej Polski, dla których matematyka stała się prawdziwą pasją. 

Podczas Kongresu będą oni mogli wysłuchać specjalnie dla nich przygotowanych wykładów wygłoszonych przez znanych matematyków z różnych uniwersytetów oraz podyskutować o „królowej nauk” ze sobą i z zawodowymi matematykami. 

Planowane są też referaty matematyczne wygłaszane przez uczniów - uczestników Kongresu oraz inne atrakcje.

Cztery dotychczasowe Kongresy, w Warszawie (2004), Poznaniu (2008), Krakowie (2010) i Gdańsku (2012), odbywały się pod patronatem Małżonek Prezydentów RP, a w skład Komitetów Honorowych wchodzili ministrowie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Edukacji Narodowej, prezesi Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Polskiego Towarzystwa Matematycznego, przewodniczący Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, marszałkowie, wojewodowie, prezydenci miast i rektorzy. W każdym z Kongresów około 250 uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów wysłuchało wystąpień wybitnych matematyków, studentów oraz swoich kolegów.


Reportaż "Uczta młodych matematyków polskich"

Dodano: 25-09-2014

Zapraszamy do obejrzenia reportażu "Uczta młodych matematyków polskich" podsumowującego Kongres. Reportaż dostępny jest w zakładce Media o nas.


Po Kongresie

Dodano: 23-09-2014

W dniach 18-21 września 2014 roku na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się V Kongres Młodych Matematyków Polskich pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Anny Komorowskiej.
Organizatorem Kongresu był Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk. Głównym celem Kongresu było umożliwienie uzdolnionym matematycznie uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski bezpośredniego kontaktu z wybitnymi naukowcami oraz koleżankami i kolegami z innych szkół.
Więcej


Spot reklamujący V Kongres Młodych Matematyków Polskich

Dodano: 12-09-2014

Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego (TV@UZ) przygotowała spot reklamujący V Kongres Młodych Matematyków Polskich. Spot dostępny jest w zakładce "Media o Nas"